آیا باسکول و ترازوی دیجیتال بهترین است؟

یک سوال مهم، همیشه ذهن کاربران و مصرف کنندگان انواع باسکول های مخصوص توزین (از جاده ای تا صنعتی) کالاهای مختلف را بخود مشغول کرده است: آیا ترازو و باسکول دیجیتال بهترین انتخاب نسبت به دستگاه های توزین مکانیکی قدیم، است؟
بهترین پاسخ در چنین مواقعی می تواند به مسائل مالی و اقتصادی ارجاع شود، چرا که هر سازمانی گلوگاه اقتصادی و پایداریش، تضمین بقای آن می باشد. و آیا واقعاً دستگاه های توزین دیجیتال بهتر می تواند به سرمایه صاحبان آن نسبت به دستگاه های مکانیکی یا قپانی کمک کند؟

به طور کلی قیمت جک برقی تخت تاشو نسبت به جنس بدنه ای که دارد و فنری که در آن برای باز و بسته کردن از نظر ضخامت و مقاومت استفاده شده است، از تنوع ویژه ای در بازار برخوردار می باشد.


تفاوت مهم و اساسی ترازو و باسکول های دیجیتالی نسبت به مکانیکی:

به نظر می رسد اگر از ترازوهای کفه ای و دیجیتال صحبت بشود، برای هر کاربری قابل لمس تر می شود و در باسکول های صنعتی و جاده ای تعمیم داده می شود.
با خرید ترازوی دیجیتال در مقایسه با نوع عقربه ای، در واقع کاربر و صاحب آن، نه تنها هزینه ای پرداخت نمی کند، بلکه سرمایه اش را ذخیره می کند. چطوری؟
فرض که دقت یک ترازو دیجیتالی، 2 گرم که معادل مشابه آن در ترازو کفه ای، حداقل 10 گرم، است. این یعنی در هر توزین 5 برابر دقیق تر عمل می کند، این مقدار در حساب مالی شما باقی می ماند و صرفه جویی به حساب می آید.

محاسبه ی ساده:
اگر مقدار ده گرم در محاسبات ترازو روزانه 50 بار باشد و حساب ماهانه آن، 15000 گرم یا حدود 15 کیلو گرم است که در واقع از سرمایه صاحب ترازو مکانیکی خارج شده است یا اگر به مشتری کم فروشی کرده باشید، بحث شرعی آن به میان می آید که به نوعی حرام است.
آگر محصولات به طور متوسط 10000 تومان باشند، 10000*15= 150000 تومان و سالی 1800000 تومان است که گویا پول ترازو باسکول دیجیتالی (مثلاً فروشگاهی غیر صنعتی که کمتر از این نرخ است)، رایگان شده و بعد از آن سال اول سود هم می دهد.
تفاوت بعدی ظاهر بسیار شیک و کاربر پسند، ترازوی دیجیتال در محیط های عمومی مانند فروشگاه یا میوه فروشی است.
نکته بعدی اینکه در ترازو ها، مشتری خودش نیز بر اعمال فروشنده کنترل دارد و از روی نمایشگر می تواند مقادیر را رویت کند.(در باسکول های بزرگ صنعتی مانند جاده ایی هم که برگه باسکول بین خریدار و فروشنده کالا، رد و بدل می شود.)
تفاوت مهم بعدی این است که فروشندگان دستگاهی با توزین دقیق، حافظه های زیاد، محاسبه وزن و قیمت، مجموع وزن و قیمت، استفاده از برق و باتری و حتی قابلیت نصب صندوق و پوز فروشگاهی و … دارد.

جک روغنی 20 تن قابلیت تحمل بارهای با وزن بالا را داشته و به سرعت می‌تواند آنها را به آسانی جابجا کند.حال شما که از ترازو و باسکول های دیجیتال استفاده می فرمایید، به نظرتان بهترین انتخاب را کرده اید؟ آیا هنوز دوست دارید با ترازوی عقربه ای، مکانیکی یا قپانی کار کنید؟
از ما گفتن بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید