انواع باسکول جاده ای و سیستم توزین

سیستم توزین چیست؟ در سیستم های توزین، انواع باسکول جاده ای به چند صورت وجود دارد؟
سوال پرسیده شده در بالا، برای خیلی از طرفداران و مصرف کنندگان این صنعت بوجود می آید.

سیستم توزین جاده ای 
یعنی مجموعه عملیات طراحی، تولید، نصب و پیاده سازی و استاندارد کردن دستگاه های نصب شده به همراه قطعات مناسب با کاربری، تخصص و فن مهندسان تیم، تجربه، صداقت و در نهایت خدمات پس از فروش طولانی مدت برای اندازه گیری هر محصولی که نیاز به وزن کشی دارد، می باشد.
گروه صنعتی کسری باسکول، در ارائه انواع سیستم ها توزین جاده ایی و صنعتی مهارت داشته که سابقه طولانی در زمینه فروش این تجهیزات، رضایت خریداران، تبحر پرسنل تولید و خدمات پس از فروش بسیار عالی، گروه را در زمره برترین های صنعت باسکول های دیجیتال جاده ای در 50 سال اخیر قرار داده است.

انواع باسکول جاده ای:
کلمه انواع هم در به صفحات باسکول جاده ای بر می گردد که سه نوع صفحه تولید می شود، بتنی پیش ساخته، نیم بتن نیم فلز و تمام فلز یا فلزی
کلمه انواع از لحاظ اجرای صفحات و باسکول جاده ای به دو صورت است، اجرا در محل برجسته و اجرا در محل روی زمین
و انواع باسکول جاده ای از لحاظ ظرفیت هم مهم است، 120 تن، 100 تن، 80 تن که این سه مورد صادراتی هستند و 60 تنی، 50 تنی، 30 تنی، 20 تنی و 8 تنی که در کشور ایران بیشترین کاربرد را دارند.
آخرین دسته بندی در باسکول های جاده ای و سیستم های توزین به نوع لودسل های آن بستگی دارد.
امروزه در سیستم های توزین جاده ایی و غیر جاده ای، قطعه ای به نام لودسل Loadcell سیستم های توزین مکانیکی را به دیجیتالی تبدیل کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید