انواع باسکول دیجیتال صنعتی

باسکول دیجیتال چیست؟ باسکول صنعتی کدام گروه از دستگاه های توزین می باشد؟ انواع مختلف این صنعت کدام است؟
سوالات بالا معمولاً در وهله اول برای اکثر کاربرانی که هنوز باسکول یا ترازویی نداشته و نخریده اند، پیش میآید.
خیلی از مصرف کنندگان این صنعت برای بار اول است که در اینترنت بدنبال خرید باسکول هستند و فرق میان باسکول های مکانیکی و دیجیتال برایشان ملموس نمیباشد.
در سالهای پیش، (حتی در ایران به 5 سال گذشته بر می گردد) از دستگاه هایی که مکانیکی و عقربه ایی بودند برای اندازه گیری وزن کالاهای مختلف استفاده می شد، به مرور زمان و با پیشرفت در تکنولوژی این صنعت، تحهیزات توزین دیجیتال، که از انواع حسگرهای وزنی الکترونیکی استفاده می کنند، جای سیستم های قدیم توزین را گرفت.


باسکول صنعتی چیست؟

انواع باسکول هایی که در ظرفیت های کم از 100 کیلو گرم تا 5000 کیلوگرم ساخته می شوند، به صنعتی معروفند.
باسکول های دیجیتال صنعتی، در گارگاه ها، کارخانجات، سوپرها، میوه فروشی ها، قنادی ها و هر مکانی که نیاز به توزین روزانه و مکرر با ظرفیت های ذکر شده داشته باشند، کاربرد فراوان دارد.

صنعت باسکول های دیجیتال
به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند:
انواع دستگاه های سبک صنعتی

انواع تجهیزات سنگین جاده ای
با مطالعه و بازدید از بخش های مختلف وب سایت کسری می توانید اطلاعات جامع تر و کامل تری از این صنعت و انواع مختلف تجهیزات دیجیتال بدست آورید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید