باسکول استاندارد جاده ای مانند 60 تن

باسکول جاده ای مانند 60 تن استاندارد چیست؟ باسکول خوب دستگاه دیجیتال است که در صورت تغیرات دما و توزین متعدد بار نیاز به سرویس و کالیبراسیون را نداشته باشد. ساخت این دستگاه های دیجیتالی باید با رعایت تمامی استانداردهای موجود باشد.
شاید بفرمایید که جنس باسکول های جاده ای یا ظرفیت در خوب بودن و مقاوم بودن باسکول ها، اثر داشته باشد. باید با استحضار برسانیم که مهم نیست این باسکول از چه جنس پلاتفرم، چه مدل لودسلی و یا چه نمایشگر یا اندیکاتور یا  نشاندهنده ای است، هر چند از لحاظ فنی، اعتقادمان بر این است که سهم اول از وزن کشی ایده آل در هر باسکولی مانند همان 60 تن مورد نظر ما، متعلق به نمایشگر یا اندیکاتور، قسمت دوم مربوط به حسگر وزنی ودر نهایت قسمت آخر، آن نیز به فونداسیون و سازه مربوط می باشد.

به طور کلی قیمت جک برقی تخت تاشو نسبت به جنس بدنه ای که دارد و فنری که در آن برای باز و بسته کردن از نظر ضخامت و مقاومت استفاده شده است، از تنوع ویژه ای در بازار برخوردار می باشد.


چه بخشهایی از باسکول جاده ای دیجیتال مانند 60 تن نیاز به استاندارد دارند؟

بعضی از قسمتها مانند اندیکاتورها یا نشاندهنده حتماض قبلاً توسط اداره استاندارد چک می شود تا اجازه ورود به بازار را داشته باشد، چه نمایشگر یا اندیکاتور ساخت داخل و یا خارجی باشد. در ایران این نمایشگرها تک به تک توسط اداره استاندارد کنترل  و چک می شوند. پس از بابت نشاندهنده قطعاً خیال مشتریان و کاربران آسوده می باشد.
لودسل یا حسگر وزنی را نیز باید از مدل یا برندهایی استفاده کنیم که دارای استانداردهای بین المللی مانند OIML باشند، مانند کلی چین، زمیک چین، HBM آلمان یا فلینتک آلمان، Ascell اسپانیا.
بخش پلاتفرم باسکول یا سازه که در واقع قسمت مکانیکی باسکول های جاده ای مانند 60 تن است، نیز باید از لحاظ رعایت استانداردهای علوم مهندسی مانند استاندارد بتن یا نوع آهن، مورد تائید قرار گیرد و درستی آن از لحاظ علمی و محاسباتی به اثبات رسیده باشد که در نتیجه شکستگی یا ترک خوردن صفحه را تقریباً باید به صفر برسد.

جک روغنی 20 تن قابلیت تحمل بارهای با وزن بالا را داشته و به سرعت می‌تواند آنها را به آسانی جابجا کند.توجه کنید که حتی اگر کل بخشها و قطعه ها، یک باسکول جاده ای 60 تن را به صورت استاندارد و ایداه آل چیدمان کنیم، نمی توانید به صورت 100 در 100 انتظار دقت کامل در وزن کشی را داشت. به عبارتی داشتن اندیکاتور خوب، حسگر با کیفیت عالی و خوب، مقره های با کیفیت مناسب، جانکشن باکس ضدرطوبت و فونداسیون خوب دلیلی بر داشتن باسکول استاندارد و ایده ال نیست. زیرا مهمترین بخش راه اندازی و روشن کردن یک باسکول مثل 60 تن جاده ای، نصب دقیق با افراد خبره و حرفه ای می باشد. هرگونه اشتباه در نصب، باعث عدم دقت و بروز خطا و در نهایت کالیبره نشدن دستگاه خواهد بود.
در مطالب بعدی به شرح بیشتر این موضوع پرداخته خواهدد شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید