باسکول غیر پیش ساخته جاده ای 60 تن

به نظر شما تفاوت باسکول دیجیتال غیر پیش ساخته و پیش ساخته بتنی در چیست؟ آیا می توان باسکول جاده ای غیر پیش ساخته یا تمام فلزی را در ظرفیت 60 تن 16 متری تا 8 تن 4 متری تولید کرد؟
باسکول های جاده ای در انواع مختلف تولید می شود.
یکی از دسته بندی های موجود در صنعت باسکول های جاده ای دیجیتالی، تفاوت در نوع صفحه باسکول یا پلاتفرم می باشد.
امروزه باسکول های بتنی پیش ساخته یا بتن آرمه طرفداران زیادی دارد که مخلوطی از میلگرد بافته شده و بتن با عیار مناسب و مقاوم می باشند.

ولی در گذشته تمام باسکول های جاده ای از جنس غیر بتنی و صددرصد تمام فلزی بوده اند، این بدان معنی است که پیش ساخته نبوده اند یا بهتر بگوییم در کارخانه تولید و آماده نمی شده اند.
یک نکته کنگ برای خواننده مطلب حاضر ممکن است پیش بیاید که چرا کلمه غیر پیش ساخته به کار می رود خب یکسره بگوییم باسکول جاده ای فلزی.
بهتر است بگوییم که مفهوم غیر پیش ساخته به دو جنس از صفحه اطلاق می گردد:
1- تمام فلزی که صفحه و شاسی و تیر آهن های فرعی همگی فلز می باشند و فونداسیون هم معمولاً در محل اجرا می گردد.

2- نیم بتن نیم فلز ها که از بتن و میلگرد هستند اما در محل نصب، بتن ریزی انجام می شود و پس از دوره نگهداری و خشک شدن بتن، بقیه عملیات نصب شکل می گیرد.

در جواب سوال دوم باید واضح گفته شود که اصولاً تمام ظرفیت های باسکول جاده ای از 8 تن تا 60 تنی می توانند فلزی تولید شود ولی در نوع پیش ساخته بتن آرمه، بهتر است ظرفیت های بالا مانند 50 تن و 60 تنی از بتن و میلگرد باشند.
توجه کنید که به باسکول هایی که مخلوط بتن مسلح و میلگرد هستند، کلمه مرکب هم اطلاق می شود حال می خواهد بتنی پیش ساخته یا نیم بتن نیم فلز غیر پیش ساخته باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید