باطری Ups پشتیبان باسکول 60تن جاده ای

باطری Ups و استابلایزر چیست؟ چگونه می تواند بعنوان ذخیره برق، پشتیبان باسکول 60تن جاده ای یا هر ظرفیت دیگر تجهیزات توزین کالا باشد؟ این باتری کاربرد دیگری در صنعت باسکول جاده ای دیجیتال دارد؟
با توجه به اینکه مطلب بالا در سه سوال کلی خلاصه شده است، سعی شده تا به تک تک سوالات، توضیحات متناسب داده شود.

باطری Ups و استابلایزر (پشتیبان مدارات الکترونیکی) هر دو تثبیت کننده ولتاژ ورودی به دستگاه های الکترونیکی که در سر راه مدار آنها می باشند، هستند.
فرق باطری Ups با استابلایزر در نگهداری و ذخیره انرژی برق به دلیل داشتن باطری داخلی آن می باشد که به مصرف کننده در صورت عدم جریان برق، تا مدتی شارش برق را انجام داده و از خاموش شدن ناگهانی دستگاه جلوگیری می نماید.
در باسکول های جاده ای خواه 60تن و یا 50 تنی و یا هر ظرفیت دیگر، حکم ذخیره برق و تثبیت جریان وردی ولتاژ برق را داشته، که از لطمه زدن به کل مدارات الکترونیکی منتهی به باسکول جاده ای جلوگیری می کند.

باطری پشتیبان باسکول یا استابلایزر پشتیبان آن، در واقع اجازه نمی دهد که نوسانات برق در مناطقی که جریان ورودی برق ثبات ندارد، به باسکول دیجیتال جاده ای موجود در آن مکان صدمه وارد شود.
ولتاژ ورودی (مثلاٌ تریلی کش 60تن) و همینطور جریان مناسب مثلاً 4.5 آمپر در باطری Ups تنظیم و سپس باسکول جاده ای روشن می گردد.

از این لحظه به بعد، کاربر یا خریدار دستگاه با خیال راحت با باسکول دیجیتال (60تن یا 50تن) کار می کنند.
همانطور که متوجه شدید، نقش و کاربرد استابلایزر تثبیت کننده جریان برق و در واقع نوسان گیر است.
باطری Ups پشتیبان باسکول در واقع منبع تغذیه بدونه وقفه است که در قطع جریان برق، بدونه وقفه به طور اتوماتیک به باطری داخلی متصل و برق رسانی را انجام می دهد و در ضمن تغییرات ولتاژ برق هم اگر روی دهد سریع قطع از ورود به دستگاه جلوگیری نموده و از ولتاژ صحیح خود استفاده می کند که در واقع همان باطری داخلی است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید