تبدیل انواع باسکول مکانیکی به تمام الکترونیک دیجیتال

عکس اتاقک باسکول دیجیتالی جاده ای

اتاقک باسکول مکانیکی کارکردهباسکول مکانیکی چه نوع باسکولی است؟ تبدیل باسکول مکانیکی به انواع نیمه الکترونیک بهتر است یا تمام الکترونیک دیجیتال؟ اجزای باسکول مکانیکی چیست؟ هزینه و قیمت تبدیل باسکول مکانیکی به دیجیتال به چه اجزایی ارتباط دارد؟
در صنعت باسکول، عباراتی به کار برده می شود که بهتر است با آنها آشنا شده تا کمتر دچار اشتباه در انتخاب برای خرید باسکول های دیجیتالی شوید.

عکس اتاقک باسکول مکانیکی قدیمی

اتاقک باسکول مکانیکی قدیمی

باسکول مکانیکی چیست؟

باسکول های مکانیکی همانطور که از نامشان پیداست، توزین کالا را به روش مکانیکی یا اهرمی انجام می داده است که در زمان خودش، بسیار طرفدار داشته و بهترین روش توزین کالا محسوب می شده است.
امروزه باسکول های الکترونیکی یا تمام الکترونیک (دیجیتال) ساخته می شوند که در ساخت آن به غیر از صفحات پلاتفرم، نمایشگر دیجیتال، از قطعه الکترونیکی به نام لودسل استفاده می شود که باسکول دیجیتال یا نوین دنیای امروز را معنی داده اند.

عکس زیر باسکول مکانیکی قدیمی جاده ای

تبدیل باسکول مکانیکی به دیجیتال

باسکول مکانیکی جاده ای نیمه الکترونیک یا تمام الکترونیک دیجیتال؟

مسلم است که دارندگان باسکول های مکانیکی تبدیل باسکول های مذکور را به نوع نیمه الکترونیک یا تمام الکترونیک ترجیح می دهند.

تبدیل باسکول مکانیکی به دیجیتال (تمام الکترونیک با لودسل دیجیتال یا نیمه الکترونیک با لودسل آنالوگ) موجب دقت بالاتر در توزین کالاها می شود. هزینه تبدیل باسکول به نیمه الکترونیک کمتر از تمام الکترونیک می باشد. دسترسی به لودسل های آنالوگ نیز در ایران بیش از لودسل های دیجیتال می باشد.

باسکول های نیمه الکترونیک دیجیتال، نیاز به لودسل فشاری برای قرارگرفتن سر راه اهرم مکانیکی باسکول دارند.
در باسکول های تمام الکترونیک دیجیتال، کلاً اجزای باسکول قدیمی حذف می شود و مثلاً برای باسکول های 50 تنی نیاز به 4 عدد لودسل است.

از نظر کارشناسان این صنعت، بهتر است که باسکول های قدیمی به باسکول های دیجیتال و تمام الکترونیک تبدیل شوند تا هم با علم روز همراه باشند و دقت لازم را داشته باشند، هم در آینده دوباره مجبور به انجام اینکار نشوند و کار را یکسره نموده و از صرف هزینه های اضافی خودداری نمایند.

عکس اجزای باسکول مکانیکی قدیمی

 

اجزای باسکول مکانیکی قدیمی

اجزای باسکول مکانیکی قدیمی و باسکول دیجیتال

اجزای باسکول مکانیکی در عکس بالا نشان داده شده است: شاقول، اهرم، بالشتک، صفحه پلاتفرم و …

اجزای باسکول دیجیتال جاده ای: لودسل، نمایشگر یا اندیکاتور، جعبه تقسیم، پرینتر و صفحه پلتفرم بتن_فلز یا فلزی

عکس پلتفرم باسکول مکانیکی قدیمی و جدید

پلاتفرم باسکول مکانیکی قدیمی

هزینه و قیمت تبدیل باسکول مکانیکی قدیمی به دیجیتالی

هزینه تبدیل باسکول مکانیکی به قیمت روز لودسل، نمایشگر، جعبه تقسیم یا جی باکس، پرینتر، هزینه کارشناس و ظرفیت باسکول دارد. البته هزینه هایی مثل ایاب و ذهاب نصاب، سیم و کابل، جمع کردن زیر باسکول قدیمی نیز اضافه می شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید