فروش باسکول 16 متری فلزی دیجیتال در ایران

آیا شگفت انگیزترین بخش در ساخت و تولید انواع باسکول های مخصوص جاده، دستگاه های 16 متری فلزی (تمام فلز، نیم فلز) یا بتنی پیش ساخته نیست؟ چگونه این دستگاه عظیم الجثه با توجه طول و عرضش قادر است، یک تریلی به همراه بارش را توزین کند؟ آیا مراحل نصب این دستگاه سنگین، ساده است؟
سوال بالا شاید تاکنون برای همه ما که از باسکول های جاده ای به صورت روزانه مصرف می کنیم مطرح بوده باشد.


باسکول دیجیتال 16 متری فلزی یا تمام فلز؟

مهمترین بخش در ساخت این نوع دستگاه های دیجیتال، مقاومت بسیار بالا، دقت مطمئن، محافظت از عوامل طبیعی مانند باد و باران و … است.
بهتر است بدانید که باسکول های جاده ای 16 متری در دو نوع بتنی پیش ساخته و تمام فلزی تولید می شوند.


باسکول دیجیتال 16 متری فلزی یا تمام فلز؟

به این دستگاه ها، تریلی کش یا 60 تن هم گفته می شود.
مهندسان و کارشناسان رشته های مکانیک، الکترونیک، کامیپوتر و عمران در طراحی و ساخت آنها، نظارت داشته و در بسیاری از مواقع، علم به همراه تجربه موجب بدست آمدن فرمولی کارآمد و اصولی شده که مقاومت سازه های پلاتفرم (فلزی یا تمام فلز، نیم بتن نیم فلز و بتنی یا بتنی پیش ساخته) را بدونه به کار بردن مواد مازاد و غیر ضروری، بالا برده و محصولی بسیار با کیفیت را ارائه کرده است.
کیفیت بالا در باسکول های جاده ای بخصوص تریلی کش های 16 متری، یعنی شکسته نشدن یا ترک برنداشتن محصول یا صفحات مثلاً فلزی، در دراز مدت، با رعایت اصول استفاده از باسکول، تعریف می شود.
حال نوبت به بخش الکترونیکی مانند لودسل ها و نمایشگر می رسیم.
لودسل ها که حسگرهای وزن می باشند باید با دقت مناسب و کلاس قابل اطمینان باشند تا در دوره های تعیین شده، مثلاً 6 ماه یا یکسال، بخوبی بعد از کالیبره شدنشان، مقدار وزن را نشان دهند.
نتیجه وزن کل تریلی به همراه بارش، که روی باسکول 16 متری، قرار می گیرد، در دستگاهی به نام نمایشگر یا اندیکاتور نشان داده می شوند.
نشاندهنده ها، نیز باید علاوه بر نشان دادن وزن صحیح، کاربردهای دیگر داشته باشند مانند نمایش نام راننده، ساعت توزین، مقصد و مبدا حرکت تریلی و … 
خب مسلم است که بسیاری از کاربران دستگاه های توزین جاده ای دیجیتال، این نیاز را دارند که نتیجه های بالا را بتوانند روی کاغذ نگهداری کرده و در موقع لزوم از آن استفاده نمایند.
وظیفه این بخش را نیز معمولاً پرینترهای حرارتی انجام می دهند.
با توجه به شکل بالا، متوجه شدید که تولید و ساخت باسکول های 60 تنی یا 16 متری تریلی کش از جنس فلزی یا بتنی، باید با چه دقتی باشد تا تریلی و بارش را با هم توزین کند و در طول زمان، آسیب پذیری کمتری داشته باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید