مزیت باسکول جاده ای 60 تنی بتنی چیست؟

قابل توجه برای کاربران عزیز در صنعت باسکول، می دانید فرق بین باسکول جاده ای بتنی (پیش ساخته، نیم بتن نیم فلز، بتن آرمه) و فلزی در چیست؟ مزیت استفاده از کدامیک بیشتر است؟ آیا فقط ظرفیت 60 تنی آنها در بازار عرضه می شود؟
برای بعضی از خوانندگان مطلب حاضر، مفهوم باسکول جاده ای نیز کاملا واضح و شفاف نیست و کلمه باسکول کنار کلمه جاده، نامانوس به نظر می آید.
باسکول جاده ای به کلیه باسکول هایی که ظرفیت بالا دارند (از 8 تن تا 120 و حتی 200 تنی) اطلاق می شود.
کلمه جاده هم بدلیل توزین کالای مختلف و متعدد توسط وسایل نقلیه مخصوص جاده، مانند تریلر، کامیون، خاور، وانت و نیسان و حتی در بعضی موارد که سیستم خاص هستند قطار و واگن های قطار اطلاق می شود، به کار برده می شود.


فرق بین باسکول بتنی پیش ساخته و تمام فلزی:

باسکول جاده ای دیجیتال جدید، در دو نوع متداول بتنی که مخلوطی از میلگرد و بتن است و فلزی که تماماً از آهن با اشکال مختلف است یعنی از صفحه پلاتفرم تا شاسی ها و تیرهای فرعی، ساخته و به بازار عرضه می شود.


استفاده از کدامیک مزیت بیشتری دارد؟

بهتر است اینطوری جواب داده شود: کاربرد این دستگاه ها کجاست و چه مزیتی دارد؟
یک جواب هوشمندانه و بی غرض این است که باسکول بتن آرمه هیچ مزیت خاصی نسبت به باسکول فلزی نداشته و برعکس.
عرض کردیم که مزیت خاص، این کلمه یعنی هر کدام از دستگاه های توزین جاده ای، ویژگی هایی دارند که در نگاه اول مزیت محسوب بشود.
کاربرد دستگاه های بتنی در اکثر کارگاهها و کارخانجات، سردخانه ها، باسکول های عمومی و … فراوان به چشم می خورد.
مزیت اول این دستگاه ها (ظرفیت 60 تنی) برای مشتری است که با توجه به کارایی های مفیدشان، قیمت کمتری نسبت به باسکول تمام فلزی داشته و مزیت بعدی نصب آسانی است که دارند.
دستگاه های توزین تمام فلز بخصوص 60 تنی گرانتر هستند و نصب سختری دارند اما حمل آسانتر و کم هزینه تر از مزیت های مهم شان است.


انواع ظرفیت باسکول جاده ای:

و اما جواب سوال سوم: باسکول های جاده ای بتنی و فلزی علاوه بر ظرفیت 60 تنی تریلی کش، در ظرفیت های 50 تن مخصوص کامیون، 30 تنی کامیون تک، 20 تن خاورکش و 80 تنی، 100 تن و 120 تنی تریلی کش ارائه می شود.
البته انواع حسگرهای وزن نیز وجود دارند که طبقه بندی بر اساس مدل لودسل و ظرفیت آنها نیز مطرح می شود و همینطور تعداد لودسل در دسته بندی آنها اثر دارد مثلاً تنها باسکول جاده ایی که هم 6 لودسل و هم 8 لودسل می تواند در آن به کار رود ظرفیت 60 تنی فلزی و بتنی می باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید