معنی دقیق ترازو و باسکول دیجیتال چیست؟

معنی ترازو و باسکول چیست؟ انواع باسکول دیجیتال دقیق یا تکنولوژی دیجیتالی چیست؟ پیشینه تاریخی آن در ایران و جهان کدام است؟
ابزاری که جرم اجسام، مایعات و گازها یا افراد را توزین و تعیین میکند، باسکول یا ترازو گویند. دقیق بودن و صحت عملکرد ترازو باسکول ها بسیار مهم است و بحث حلال و حرامی را در پی دارد که دین مبین اسلام هم به آن تاکید فراوان کرده است.

معنی ترازو و باسکول مکانیکی چیست؟
ترازو های قدیم با توجه به نوع مکانیک آنها، دقیق بوده اند اما تکنولوژی جدیدی به علوم این صنعت اضافه شده است که منسوب به دیجیتالی است. یعنی به جای قپان و تیغچه و عقربه از حسگر وزنی و نمایشگر برای اندازه گیری وزن و نیرو و نشان دادن آن، استفاده می شود.

معنی ترازو و باسکول مکانیکی

معنی ترازو و باسکول دیجیتال توزین:
معنی ترازو و باسکول دیجیتال در فارسی به معنی هم سنگ بودن و در لاتین به معنی balance  است.
معنی دقیق آنها در صنعت یعنی دستگاه و تجهیزاتی که رویهم عملیات وزن کشی را با دقت و صحت، طبق قوانین و مجوز های صادر شده و اعلام شده از طرف اداره اوزان و مقیاس استاندارد به سرانجام می رسانند و نباید تخطی و خطایی در آنها صورت بگیرد.

معنی ترازو و باسکول دیجیتال

قدمت صنعت توزین ترازو و باسکول در ایران و جهان:
صنعت باسکول قدمت 7000 ساله دارد. رد پای منقوش به ترازو در مقبره های فرعون هم قابل مشاهده است. اولین ترازو در ایران نیز توسط دانشمند ایرانی به نام حکمت اختراع شده که دو کفه ایی بوده و تا تولید ترازوهای دیجیتال بیشترین کاربرد را دارا بوده است.

ترازو به انواع فروشگاهی، آشپزخانه، صنعتی، آزمایشگاهی، جاده ای، باشگاهی، آویز، دام کش، لیفتراک کش و….تقسیم میشود.
این شرکت مفتخر است  با توجه به نیاز شما به هر کدام از انواع باسکول دیجیتال و با توجه به صنفی که در حوزه آن فعالیت می نمایید بهترین مشورت را ارائه نماید.
قیمت مناسب محصولات ما و گارانتی معتبر باسکول ها آن چیزی است که به دنبال آن هستید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید