وزنه کالیبراسیون استیل مخصوص باسکول دیجیتالی

می دانید که وزنه کالیبراسیون ترازو آزمایشگاهی دیجیتالی با باسکول های سبک و سنگین متفاوت است؟ و اینکه این قطعات را به صورت استیل و در جعبه های مخصوص به بازار عرضه می کنند و جرم آنها بسیار دقیق است و نباید در معرض گرد و غبار قرار بگیرد؟
باسکول ترازو های آزمایشگاهی دیجیتالی بسیار حساس و دقیق می باشند. کاربرد آنها در تمام مکان های آزمایشگاهی است از کارخانجات شوینده که به نوعی صنعتی است تا آزمایشگاه های تولید واکسن و ….
حتی در مراکزی که دقت بسیار مورد نظر است و از حساسیت ویژه برخوردار است، مثل آزمایشگاهای پزشکی، کفه ترازو در محفظه شیشه ای قرار دارد.
همانطور که متوجه شدید، کالیبراسیون یا بالانس در اندازه گیری جرم ماده یا مایعی که این دستگاه های دیجیتالی اندازه می زنند، از حساسیت بالایی نسبت به باسکول های سبک و سنگین برخوردار است.
به همین دلیل معمولاً وزنه های کالیبراسیون دستگاه توزین دیجیتالی فوق، در جعبه های چوبی یا فلزی قرار دارد و از جنس استیل عرضه می شوند.
علت این امر قرار نداشتن در معرض گرد و غبار یا سرما و گرمای بیش از حد است.
وزنه های استیل هم مرغوبیت بیشتری نسبت به نوع چدنی و غیره داشته و البته در وزنه های کالیبراسیون مخصوص ترازو دیجیتالی، مثل لودسل ها کلاسهای متفاوتی وجود دارد.

 کلاس F بهترین این وزنه هاست و کلاس M از درجه کمتری برخوردار است که البته هر کلاس خود نیز دسته بندی از عدد یک تا عدد 6 دارد (F1, F2, M1).
تمام انواع وزنه های آزمایشگاهی استیل و غیر آزمایشگاهی چدنی را می توانید از طریق وب سایت حاضر و کسری باسکول ایران تهیه نمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
Call Now Buttonتماس بگیرید