کاربرد انواع باسکول جاده ای دیجیتالی چیست؟

باسکول جاده ایی چیست؟ باسکول دیجیتالی اصولاً به چه دستگاه هایی گفته می شود؟ کاربرد انواع باسکول جاده ای دیجیتالی چیست؟
بارها و بارها در تماس تلفنی یا ایمیلی، کاربران محترم که در دسته مدیران صنایع و گارگاه ها می باشند، سوالات بالا را مطرح کرده اند که گروه صنعتی کسری را بر آن داشت، توضیح مختصری را در این مقاله ارائه دهد.


باسکول های جاده ای یا ماشین های سنگین چیست؟

باسکول های جاده ایی که در درب انبارها، کارخانجات، پلیس راه ها، گمرکات و بنادر کشتیرانی و مکانهای بیشمار دیگری نصب شده و به کار می روند، باسکول ماشین سنگین دیجیتالی هستند.
کالاهای مختلف از جامدات تا گازها، توسط وسایل نقلیه سنگین جاده ایی، مانند تریلر، کامیون جفت محور و تک، خاور، وانت و نیسان حمل شده و در بسیاری موارد باید توزین شوند، توسط این تجهیزات توزین جاده ای، وزن کشی می شوند.
به همین دلیل به آنها باسکول جاده ای یا پلیس راهی می گویند.


باسکول دیجیتالی یعنی چه؟

باسکول های امروزی جای ترازو باسکول های قدیمی که مکانیکی بوده اند، را گرفته اند، که برای وزن کشی از تیغچه و اهرم و بالشتک از عناصر مکانیکی استفاده می کرده اند.
ترازو باسکول های امروزی،از علم الکترونیک و حسگر های وزنی به نام لودسل برای تعیین وزن کالا ها، نمایشگر دیجیتالی برای نشان دادن نتیجه وزن کشی و کابلها و جعبه تقسیم استفاده می کنند، به همین دلیل به آنها دیجیتالی می گویند.


کاربرد انواع باسکول های جاده ای دیجیتالی:

با توجه به دو تعریف بالا، انواع باسکول جاده ای دیجیتالی به باسکول هایی با کاربرد فراوان در سراسر شهرها و روستا به صورت غیر مکانیکی یا تمام الکترونیکی که تحمل وزن انواع کالا به علاوه ی وزن ماشین سنگین را دارند، اطلاق می شود.

انواع باسکول های دیجیتال
در صنایع، عمران، پروژه های نفتی و شیمیایی، صنعت حمل و نقل ترافیکی، ضایعات، آهن آلات، تولید ورق های رل کارتن، صنایع چسب سازی و رنگسازی، پارچه بافی، چینی فروشی، میادین تره بار، بنادر و گمرکات، کاربرد فراوان دارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

  • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
  • باسکول نیسان کش 10 تن
  • باسکول خاور کش 20 تنی
  • باسکول تک کش 30 تن
  • باسکول کامیون کش 40 تنی
  • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
  • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید