باسکول | بازار خرید و فروش اینترنتی انواع باسکول

باسکول و ترازوی دیجیتال جدیدترین و کاربردی ترین دستگاه های توزین الکتریکی هستند. بازار خرید و فروش اینترنتی انواع باسکول ترازو، این روزها مانند هر فروشگاه اینترنتی فروش کالاهای مختلف، کارآمدترین و سریعترین روش بدست آوردن مشخصات و استعلام قیمت باسکول برای انتخاب صحیح و دلچسب می باشد.

یکی از پرکاربردترین مکان های استفاده از انواع باسکول دیجیتال سبک و سنگین، صنعت فروش محصولات عمده کشاورزی می باشد. باسکول قیمت های مختلف براساس ظرفیت و برنامه باسکول دارد.

سایت عرضه باسکول ترازو:

باسکول سایت های مختلفی برای عرضه و فروش انواع مختلف دستگاه های فوق را دارد. اما سایت هایی که اعتبار خوبی داشته باشند، بهترین انتخاب خریداران و متقاضیان این صنعت می باشد.

سایت های مختلف ارائه و عرضه باسکول ترازو:

 • وب سایت کسری باسکول
 • وب سایت دنا توزین
 • وب سایت دیجی کالا
 • و بسیاری سایت های دیگر

کسری باسکول سایت فروش باسکول

کسری باسکول سایت فروش

تفاوت باسکول ترازو دیجیتال با باسکول سنگی قدیمی:

باسکول دیجیتال + باسکول ترازو

امرزو از باسکول های دیجیتالی در صنایع مختلف و پروژه های متفاوت استفاده می شود. بدلیل استفاده از قطعات الکترونیکی، سرعت و دقت توزین کالاها بسیار بیشتر و بهتر از باسکول های مکانیکی یا قپانی یا باسکول سنگی قدیم است.

قطعات باسکول دیجیتال:

در باسکول ترازو های دیجیتالی با تکنولوژی چدید، از قطعاتی بنام لودسل loadcell، نمایشگر Indicator، در بعضی مواقع جعبه تقسیم Junction box و انواع پرینتر استفاده می شود. مانند باسکول کامیون جاده ای که دارای 4 عدد لودسل loadcell، نمایشگر یا نشاندهنده، جعبه تقسیم 4 کاناله و پرینتر می باشد.

مثال دیگر باسکول دیجیتال کوچک مانند ترازو طلا یا زعفران یا ترازو آزمایشگاهی برندهایی مانند محک و کمری

باسکول ترازو قد و وزن برای سنجش قد و وزن دیجیتال مانند دنا توزین

عکس انواع باسکول دیجیتال

تفاوت باسکول دیجیتال و باسکول سنگی مکانیکی

باسکول سنگی + باسکول قپانی + باسکول مکانیکی

در قدیم از باسکول مکانیکی یا باسکول قپان یا باسکول سنگی در صنایع ساختمانی و کشاورزی و دیگر صنایع، بهره زیادی می برده اند. امروز در بعضی صنایع از باسکول های صنعتی سنگی هنوز استفاده می شود و طرفداران خاص خود را دارد بخصوص در محل های کاری که همراه با گرد و غبار باشد مانند سنگبری ها، تولید گچ و سیمان و …

قطعات باسکول سنگی یا باسکول مکانیکی:

در باسکول سنگی از قطعات مناسب باسکول سنگی استفاده می شود که طرز ساخت و ساز باسکول در قدیم بوده است. قطعات باسکول سنگی مانند وزنه آویز دار، شاهین، سنگ سرخود، سنگ باسکول و تیغه و بالشتک می باشد.

انواع باسکول های سنگی یا قپانی با برند حداد ماهر یا برند میزان بی نظیر

توجه: امروز باسکول سنگی دست دوم بدلیل تولید کم این دستگاهها توسط تولید کنندگان این باسکول های مکانیکی با قیمت مناسب بفروش می رسد.

عکس انواع باسکول سنگی مکانیکی قپانی

باسکول سنگی مکانیکی قپانی

نحوه کار با باسکول سنگی و باسکول دیجیتال:

طرز کار باسکول های سنگی یا مکانیکی کمی سخت تر از باسکول های دیجیتالی می باشد.

در باسکول سنگی از فنر و یک نیرو سنچ بجای لودسل استفاده می شود. نیازمند یک خط کش مدرج که شامل یک نشانه بنام مرغک هستیم. وقتی کالا یا شخص روز سطح باسکول قرار می گیرد، اهرم باسکول از حالت تعادل یا موازی با سطح زمین خارج می شود و بایستی انقدر سنگ باسکول را کم زیاد کنیم تا اهرم بحالت تعادل در بیاید در این لحظه عدد نشان داده شده روی نشان مرغک، وزن کالا یا شخص می باشد.

اما طرز کار باسکول دیجیتال بسیار ساده تر می باشد. باسکول دیجیتال نیز در حالت تعادل و یا پاره سنگ صفر می باشد. وقتی کالا یا شخص روی آن قرار بگیرد، میزان وزن را با دقت مناسب و تعریف شده آن باسکول یا ترازو نشان میدهد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

 • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
 • باسکول نیسان کش 10 تن
 • باسکول خاور کش 20 تنی
 • باسکول تک کش 30 تن
 • باسکول کامیون کش 40 تنی
 • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
 • باسکول دامپ تراک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید