آنچه درباره باسکول جرثقیلی باید بدانید‌؟

درباره باسکول جرثقیلی و هر آنچه از مزایای استفاده از آن، بدست آورید، در رونق، سرعت و صرفه جویی در زمان توزین، برای کسب و کارتان در محیط های صنعتی و غیر صنعتی، مفید است. برای تهیه این باسکول های آویز با شماره 09123202389 تماس بگیرید.

درباره باسکول جرثقیلی

درباره باسکول جرثقیلی دیجیتال و مزایای استفاده از آن

قبل از شروع بحث در مورد مزایا، اجازه دهید به سرعت معنای باسکول جرثقیلی را تعریف کنیم.

باسکول سقفی آویزی‌، دستگاهی از تجهیزات سنگین است که برای بلند کردن اجسام بزرگ و توزین آنها، از جمله محصولات با اشکال نامنظم و نامناسب (‌مانند حمل و توزین کپه سنگ و یا خارج کردن بار از کانتینر و اندازه گیری وزن آنها) استفاده می شود. آنها حداکثر ظرفیت اندازه گیری وزن را تا 50 تن‌، دارند که آنها را به گزینه ای نهایی و کاربردی برای محیط های عملیاتی سخت تبدیل می کند.

ترازوهای جرثقیل تجهیزات توزینی هستند که در صنایع بی شماری استفاده می شوند و مزایای زیادی را برای کاربر به ارمغان می آورند.

کاربرد باسکول جرثقیل آویز در

 • کارخانه ها
 • انبارها
 • بنادر ماهیگیری
 • سایت های ساختمانی و هوایی
 • صنعت هوا و فضا
 • گمرکات و حمل و نقل بین المللی
 • صنایع نفتی و پتروشیمی
 • صنایع دریایی
 • و بسیاری مکان های دیگر

است.

این قطعه از تجهیزات می تواند سبک تا سنگین ترین بارها و ماشین آلات را وزن کند، بنابراین فرآیند توزین را بسیار آسان تر و سریع تر از باسکول های کفی انجام می دهند.

از آنجایی که این یک سرمایه گذاری بزرگ در خرید باسکول جرثقیلی انجام میدهید، باید این ترازو را از یک سازنده معتبر ترازو آویز خریداری کنید.

درباره باسکول جرثقیلی

درباره باسکول جرثقیلی و ترازو آویز دیجیتال بیشتر بدانید

بدنه فلزی این ترازو به یک لودسل یا سنسور الکترونیکی متصل است که می‌توان آن را «قلب و روح چک‌کننده وزن» نامید.

لودسل ها با کرنش سنج یا Strain Gauge که درونشان طراحی می شود، تغییرات طولی وارده بر قلاب را اندازه می کنند (چه انبساط و چه انقباض طولی‌)‌، هرگاه تغییر در مقدار مقاومت الکتریکی آنها رخ دهد، کرنش را به تغییر جریان و ولتاژ آنالوگ تبدیل می کنند. تبدیل سیگنالهای الکتریکی به دیجیتال در نمایشگر انجام و نتیجه همان وزن محصول آویزان شده به باسکول جرثقیلی می باشد.

درباره باسکول جرثقیلی

ترازو آویزان در مقابل باسکول جرثقیل

باسکول های آویز معلق در هوا که عملیات توزین و حمل اقلام مختلف را انجام می دهند با نام های مختلف معرفی می شوند از جمله:

 • باسکول آویز مینی Hanging Scale
 • ترازو آویزان مینی Hanging Scale
 • ترازو آویز Hanging Scale
 • باسکول جرثقیلی Crane Scale
 • ترازو جرثقیل Crane Scale
 • باسکول سقفی
 • ترازو سقفی
 • ترازو آویزی

ترازو آویزان مینی

درباره باسکول جرثقیلی

عکس درباره باسکول جرثقیلی

درباره باسکول جرثقیلی

کاربران اغلب بین ترازوهای آویزان و ترازوهای جرثقیل گیج می شوند.

ترازو جرثقیل یا باسکول جرثقیل نوعی ترازو آویزان است. اما تغییرات جزئی در قیمت و محدوده ظرفیت آنها وجود دارد. ترازوهای آویزان در مقایسه با ترازوهای جرثقیل با وظایف وزنی سبک تری سروکار دارند. همچنین، دومی در مقایسه با اولی گرانتر است.

ممکن است سوال کنید که کدام ترازو برای شما ایده آل تر است؟ این به نیازهای فردی کاربر بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر تجارت شما با حمل و نقل، انبارها و اسکله های بارگیری سروکار دارد، ترازو جرثقیل بهترین انتخاب خواهد بود و برای کارگاه ههای کوچک یا کسب و کار هایی با ظرفیت حجمی کمتر معمولاً از 50 کیلو تا 500 کیلوگرم، احتمالاً به ترازوهای آویزان نیاز دارند.

درباره باسکول جرثقیلی

ظرفیت باسکول جرثقیلی‌، سقفی و آویزان

همانطور که در بخش فوق عرض کردیم، این ترازو های جرثقیل در ظرفیت های مختلف تولید می شوند از جمله:

درباره باسکول جرثقیلی

مزایای استفاده از ترازو جرثقیل

ترازوهای جرثقیل به طرق مختلف برای کسب و کار شما مفید هستند که به شرح زیر است:

 • وزن کردن اقلام نامناسب و اشکال نامنظم

یکی از ویژگی های برجسته ترازوهای جرثقیل این است که می توانند اجسام نامناسب و نامنتظم را با دقت وزن کنند. اینکار روی زمین گاهی امکان پذیر نیست یعنی جسم باید به روی باسکول منتقل شود هم فضا برای باسکول نیاز است که در بسیار کاربردها این فضا وجود ندارد و هم ممکن است خطرناک و ناخوشایند باشد.

 • ظرفیت های توزین بالا

استفاده از این ترازو شما را قادر می سازد حتی سنگین ترین اجسام را تا ظرفیت 50 تن وزن کنید. علاوه بر این، با وجود بارها، آنها می توانند اندازه گیری های دقیق را نشان دهند. این به دلیل وزنه های کالیبراسیون امکان پذیر است که به خواندن دقیق کمک می کند.

 • طرح های بادوام

بهترین بخش در مورد این ترازو دوام و استحکام آنهاست. اگر محیط کار شما صنعتی و خشن است، ترازو جرثقیل تمام چیزی است که شما نیاز دارید. علاوه بر این، از آنجایی که آنها به حالت تعلیق درآمده اند، فضای بیشتری را در صنعت به شما می دهد. علاوه بر این، به شما امکان می دهد با ایمنی بالاتر کار کنید زیرا اشیا برای وزن کردن نیازی به حمل و نقل ندارند.

 • کوچک و قابل حمل

هنگام بحث در مورد ساختار تولیدف ترازو جرثقیل عبارت “کوچک و قدرتمند” به ذهن خطور می کند. اگرچه این ترازو قدرت وزن کردن اقلام سنگین را با دقت دارد، اما اندازه آن در مقایسه با نوع کارهایی که انجام می‌دهند کوچک است. علاوه بر این، آنها همچنین در مقایسه با سایر ترازوهای سنگین، فضای کمتری را اشغال می کنند. بنابراین اگر محدودیت فضا دارید، ترازو جرثقیل انتخاب ایده آلی برای شما خواهد بود.

درباره باسکول جرثقیلی

درباره باسکول جرثقیلی آویز و نحوه کارش

نحوه عملکرد لودسل ترازو جرثقیلی با صفحه نمایش LED اطلاعات دقیق وزن محصول را نمایش می دهد. با گذشت زمان، تمرکز اصلی تولید این قطعه، دقت برای ارائه اطلاعات بر اساس تنظیم حجم کاری صورت گرفت.

مکان‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید جرثقیل را بسته به دسترسی و آسانی مصرف آن، آویزان کنید.
می توانید از جرثقیل واقعی برای حمل و نقل استفاده کنید یا ترازو را در جایی مناسب آویزان کنید.

اجزای تشکیل دهنده باسکول جرثقیل

 • قلاب ثابت برای آویزان کردن باسکول
 • قلاب متحرک فولادی برای آویز کردن جسم برای توزین
 • لودسل کششی
 • نمایشگر دیجیتال LED
 • بدنه محکم فلزی و فولادی، که تمام قطعات روی آن نصب می شوند
 • ریموت کنترل برای کار از راه دور

وقتی تمام قطعات روی بدنه نصب شوند، با وزنه کالیبراسیون‌، باسکول کالیبره و آماده کار می شود.

درباره باسکول جرثقیلی

ایده آل برای توزین وزن های سبک و سنگین

اگر در صنعت کار می کنید یا کارگاه هایی مانند انبارها را مدیریت می کنید یا با حمل و نقل اقلام و محصولات مختلف، سر و کار دارید، جرثقیل ها یک وسیله ضروری برای کارتان هستند. باسکول جرثقیلی تجهیزات سنگین مانند جرثقیل ها را کاملاً تکمیل می کند.
آنها مقاومت، دقت و قدرت فوق العاده ای را برایتان ارائه می دهند.
صنایعی که با ابزارهای سنگین کار می کنند و به اطلاعات دقیق وزن نیاز دارند، برای انجام صحیح کار، تا حد زیادی به ترازوهای جرثقیل متکی هستند.

وقتی دستگاه های جدید در بازار ظاهر می‌شوند، عملکردها و مسئولیت‌های منحصربه‌فردی دارند و همه اینها سعی می‌کنند زندگی شما را کمی آسان‌تر کنند.
تولید کنندگان ترازوهای جرثقیل نیز در این روند پیشرفت و بالا رفتن تکنولوژی، اندازه دستگاه ها را کاهش داده و مزایا یشان را افزایش داده اند تا دیگر نگران نحوه وزن کردن و حمل اجسام مختلف نباشید.

استفاده بهینه از زمان و پول خود با لوازم کاربردی موثر، ارزش کسب و کار شما را افزایش می دهد. وقتی دستگاه‌های مناسب را برای داشتن گردش کار بهتر خریداری و نصب می‌کنید، همه چیز راحت‌تر سر جای خود قرار می‌گیرد و کسب‌ و کار شما به درجات رشد بالاتری می رسد.

درباره باسکول جرثقیلی

سخن نهایی درباره باسکول جرثقیلی آویز

اکنون درک بهتری از ترازو جرثقیل و مزایایی که برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد، دارید.
اگر شرکت شما به یک ابزار توزین موثر برای اجسام سنگین و نامناسب نیاز دارد و دنبال یک شرکت معتبر برای تهیه آن هستید، با مشاور ما، مهندس عبدالرضا کسری‌، می توانید تماس و مشاوره رایگان بگیرید.

کسری باسکول یک نام تجاری مشهور است که به دلیل ارائه طیف گسترده ای از راه حل های توزین برای تامین نیاز صنایع مختلف شناخته شده است. برای اطلاعات بیشتر وب سایت ما را بررسی کنید.

درباره باسکول جرثقیلی

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

ترازو نیز مانند باسکول برای توزین اجسام مایع‌، جامد و گار بکار می رود. فقط بدلیل توزین اجسام سبک از گرم تا 50 و 60 کیلوگرم با کلمه ترازو نامبرده می شوند. البته مرز خاصی هم از لحاظ ظرفیتی نمی توان قائل شد. گامی به باسکولت صنعتی 100 کیلوگرمی‌، ترازو 100 کیلویی گفته می شود.

باسکول جاده ای بدلیل حمل اجسام سنگین و بزرگ‌، با وسایل نقلیه مانند وانت‌، نیسان‌، خاور‌، کامیون تک‌، کامیون جفت‌، تریلی و دامپ تراک معادن، با کلمه جاده بکار برده می شودند.
باسکول های جاده ای بسته به وسیله نقلیه که روی کفی باسکول قرار می گیرند نامگذار شده اند. مانند باسکول وانت کش‌‌، باسکول نیسانی‌، باسکول خاورکش‌، باسکول کامیون کش‌‌، باسکول تریلی کش و باسکول دامپ تراکش غول آسا.

باسکول های جاده ای گاهی بر اساس وزنی که تحمل می کنند و ظرفیت بار مواد بعلاوه وزن وسیله حمل و نقل کالا نامگذاری می شوند. مانند باسکول 8تنی‌، باسکول 10تن‌، باسکول 20تنی‌، باسکول 30تن کامیون تک‌، باسکول 40 یا 50تن کامیون جفت و باسکول 60تن تریلی کش.
بهتر است بدانید باسکول دامپ تراک از 60 تن تا 100 یا 120 و حتی تا 200 تن سفارشی ساخته می شود.

باسکول جاده ای گاهی بر اساس ابعاد پلتفرم مانند 4 متری‌، 5 متری‌، 6 متری‌، 8 متر و 16 متری و گاهی بر اساس جنس سازه پلتفورم مانند باسکول بتنی پیش ساخته‌، باسکول فلزی یا تمام فلز نیز نامگذاری می شود.

انواع باسکول و ترازو بعد از شناخت تفاوت ها و انواع تولید شده که در فوق اشاره شده است‌، مطرح می شود. به صورت خلاصه انواع ترازو و باسکول را نام می بریم و برای اطلاعات بیشتر می توانید روی آن کلیک و به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

باسکول و ترازو ⇓

باسکول های جاده ای ⇓

 • باسکول وانتی و نیسانی 8تن
 • باسکول نیسان کش 10 تن
 • باسکول خاور کش 20 تنی
 • باسکول تک کش 30 تن
 • باسکول کامیون کش 40 تنی
 • باسکول تریلی کش 50 تن یا باسکول تریلی کش 60 تنی
 • باسکول دامپ تراک
2

 1. اقای مهندس
  با مطالعه این صفحه اطلاعات خوبی ‌بدست اوردم و‌‌ تماس خواهم گرفت . لطفا کاتولوگ‌دیجیتال برای من تلگرام ارسال فرمایید .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید